پیام مدیریت

عرضه فرآورده نفتی از طریق ایستگاههای جایگاهی در دهه ده شمسی حدود سالهای 1313 در تهران با احداث جایگاه شماره یک شرکتی آغاز و سوختگیری وسائل نقلیه از طریق تلمبه های منصوبه در سکوها انجام می شد . تا دهه 30، جایگاههای عرضه فرآورده کلا متعلق به شرکت ملی نفت ایران بوده و سرویس رسانی توسط آنان به صاحبان اتومبیل ارائه میگردید. از اوایل دهه 40 احداث جایگاههای اختصاصی با سرمایه بخش خصوصی شروع و اینگونه اماکن با انعقاد قرارداد فروشندگی با شرکت ملی نفت ایران اقدام به فعالیت نمودند و از آن زمان احداث جایگاه توسط بخش خصوصی شروع و تداوم یافت .

با وجود سرمایه گزاری کامل توسط سرمایه گزار و به کار بردن لفظ جایگاه اختصاصی بر پیشانی جایگاهها اما قوانین و اختیارات بخش خصوصی در زمینه های اجرائی و عملیاتی در این اماکن محلی نداشت و همیشه چالش نیمه خصوصی و نیمه دولتی و اجحافات دولتی و حاکمیتی، این گروه از سرمایه گذاران و فعالان عرضه خدمت رسانی را رنج می داد . عدم توجیه اقتصادی، عدم امنیت سرمایه گزاری، عدم امکان تغییر کاربری و عدم بهره برداری از حقوق مالکانه موجباتی بود که پس از سالها علاقمندی به ورود در این حیطه و احداث جایگاههای عرضه، خصوصاٌ در شهرهای بزرگ و کلان شهرها و همچنین پایتخت را محدود، تا نیاز به کمبود نقاط عرضه کاملاٌ محسوس شود و این محدودیت موجبات نارضایتی، اتلاف وقت، ترافیک، تراکم و بی نظمی را فراهم نموده است. در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی و برون سپاری وظائف که یکی از اصلی ترین دیدگاههای ارزشمند وزیر محترم نفت جمهوری اسلامی است؛ پیشنهاد اجرای طرح شرکتهای صاحب صلاحیت برای در اختیار گرفتن زنجیره تامین و توزیع فرآورده های نفتی مطرح و با تدوین شرایطی، مقدمات اجرا و عهده دار شدن وظائف به بخش خصوصی فراهم گردید هرچند در ابتدا اطلاق لفظ برند مصداق جامعی برای فعالیت فعلی و کوتاه مدت شرکتها نیست .

در همین رابطه شرکت ” انرژی سازان عصر جدید ” با نام تجاری ( عصر جدید ) مالکان جایگاههای موجود در سراسر کشور را در کنار هم قرار داد تا با پذیرفتن مسئولیت توانمندترین، درد آشناترین، همراه ترین و ذینفع ترین اشخاص را در کنار برند جهت عهده دار شدن وظایف تامین و توزیع فرآورده برای همکاران علاقمند، وابسته و تحت پوشش فراهم نماید؛ امید است با همکاری، همدلی و همراهی بتوانیم قدمهای موثری برای استقلال جایگاه واقعیمان پس از سالهای طولانی به عنوان صنفی اثرگذار، حساس و توانمند کسب نمائیم .